تداوم توسعه و عمران در شهرستان استهبان سطوح بهسازی روستایی در شهرستان استهبان به 50 هزار مترمربع می رسد

تاریخ ارسال : 1402/06/27

تداوم توسعه و عمران در شهرستان استهبان سطوح بهسازی روستایی در شهرستان استهبان به 50 هزار مترمربع می رسد

 

 

 

مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان از شتاب بخشی به اجرای طرح های بهسازی روستایی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت : بهسازی معابر روستایی از محل اعتبارات قیر مشارکتی با همکاری دهیاری ها به شدت ادامه دارد. پیش بینی می شود که در سطح روستاها تا پایان شهریور ماه 1402 مساحتی حدود 50 هزار متر مربع آسفالت گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس ، کرامت ابراهیمی در ادامه افزود: بهسازی روستایی از جمله اقداماتی است که منجر به افزایش رضایتمندی روستاییان و کاهش مهاجرت و افزایش انگیزه ماندگاری در این مناطق می شود.

وی همچنین از اجرای طرح های توسعه در روستای مبارک آباد از توابع بخش رونیز استهبان  خبر داد و گفت : این طرح  با مشارکت دهیاری  به مساحت؛ 2000 متر مربع اجرا شده است.

 مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان اضافه کرد : این نهاد انقلابی در طول سال‌های گذشته در راستای آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی به ایجاد سرپناه برای محرومان جامعه و همچنین ایجاد عدالت در توسعه اقدام کرده است.

وی از پرداخت وام های مسکن روستایی و شهری با همکاری بانک ها در این شهرستان با اعتباری معادل 580 میلیارد تومان خبر داد و گفت : در این شهرستان 540 میلیون تومان وام معیشتی پرداخت شد و 2 میلیارد تومان به عنوان تهسیلات بلا عوض جهت احداث واحدهای مسکونی و تعمیراتی اختصاص یافت.

مهندس ابراهیمی از بهسازی روستاهای این شهرستان ، آسفالت و توسعه  معابر ، احداث کانال دفع آب های سطحی با اعتباری معادل 10 میلیارد تومان خبر داد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان همچنین گفت : تهیه و بازنگری طرح هادی روستاها با اعتباری معادل 500 میلیون تومان و اختصاص زمین یک هکتاری شهرک امام حسین (ع) برای احداث مسکن ملی و احداث 112 واحد مسکونی از دیگر فعالیت های بنیاد مسکن در سالی که گذشت است.

انتهای پیام

 

 

 

 

موضوع خبر :
  • تداوم
  • توسعه
  • عمران
  • شهرستان
  • استهبان
  • سطوح
  • بهسازی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تداوم توسعه و عمران در شهرستان استهبان سطوح بهسازی روستایی در شهرستان استهبان به 50 هزار مترمربع می رسد چیست؟

سوال: