بهسازی و توسعه معابر بیش از 148 هزار متر مربع در شهرستان شیراز

تاریخ ارسال : 1401/08/24

بهسازی و توسعه معابر بیش از 148 هزار متر مربع در شهرستان شیراز

مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز اظهار داشت : طرح های توسعه معابر روستایی از محل قیر یارانه ای به میزان 148 هزار و 690 متر مربع بهسازی در شهرستان شیراز انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، مهندس صف شکن در ادامه گفت : آسفالت معابر با مشارکت دهیاری ها انجام می شود ، روستاهای باجگاه ، برمشور علیا ، تربر جعفری ، تربر لا بیشه ، بابونک ، تفیهان ، خاتونک ، دهک ، دهنو بید زرد ، سلطان آباد ، شاپور جان ، ظفر آباد ، قلات ، کرونی ، کلستان ، کیان آباد ، کوشک بیدک ، کوشک خلیل ، گچی ، ماه فیروزان و محمود آباد قره باغ در سالهای مختلف از خدمات بنیاد مسکن در توسعه معابر برخوردار بوده اند. وی با بیان اینکه اعظای اسناد مالکیت به روستاییان نیز برای ایجاد انگیزه ماندگاری بیشتر در روستاها در حال انجام است افزود: در سال جاری 270 جلد سند تک برگ با مشارکت و همراهی ثبت اسناد و املاک به واحد های روستایی تعلق گرفته و اعطا شده است.

کامران قدیمی دهیار روستای قلات هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قلات روستای گردشگری است و در روزهای مختلف شمار قابل توجهی از گردشگران از دیدنی های این روستا بازدید می کنند بر لزوم شتاب بخشی در اجرای طرح های توسعه معابر این روستا تاکید کرد و اظهار داشت : قلات نزدیکترین و بزرگترین پارک طبیعی شهرستان شیراز است که بسیاری از شهروندان شیراز هم اوقات فراغت خود را دراین روستا می گذرانند. دهیار روستای قلات ادامه داد : نزدیک به 10 درصد از معابر روستای قلات با بهره گیری از امکانات و خدمات بنیاد مسکن آسفالت شده است و با کمک فرمانداری و بخشداری طرح های توسعه معابر در این روستا کلید خورده است و بزودی شاهد به ثمر نشستن این طرح ها خواهیم بود.

قدیمی اضافه کرد : قلات شامل دو بخش گردشگری و بافت جدید است ، بهساز یو توسعه معابر در بافت گردشگری الزامات خاصی دارد و می بایست با در نظر گرفتن اولویت های بافت ویژه و گردشگری انجام پذیرد ، در بافت جدید نیز بهسازی معابر آغاز شده است.

موضوع خبر :
  • شیراز
  • طرح های توسعه معابر روستایی
  • قیر
اشخاص :
  • مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بهسازی و توسعه معابر بیش از 148 هزار متر مربع در شهرستان شیراز چیست؟

سوال: