دیدار مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

تاریخ ارسال : 1402/02/10

دیدار مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

دیدار دکتر سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به همراه حجه الاسلام سید علی نجفی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس با حجه السلام و المسلمین حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

 

دیدار مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با حجه الاسلام و المسلمین روحانی نژاد

دکتر سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به همراه حجه الاسلام سید علی نجفی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس با حجه السلام و المسلمین حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، دکتر سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت و همراهی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گزارشی از پیشبرد طرح های عمران روستایی و تامین مسکن نیازمندان ارائه داد که مورد تحسین با حجه السلام و المسلمین حسین روحانی نژاد قرار گرفت./images/news/inner/bmNews-14020210-133030-66R5L.jpg

حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین گزارش عملکرد دهه حساب ۱۰۰ امام راحل در استان فارس را ارائه داد و پیشبرد طرح های تامین مسکن نیامندان و مددجویان را از اولویت های برنامه های عمرانی بنیاد مسکن استان دانست.

این مسوول با ارائه گزارش عملکرد دهه حساب ۱۰۰ و پروژه های نهضت ملی و بازسازی و عمران روستایی ، آینده پژوهی دربنیاد مسکن و لزوم بهره گیری از منابع پایدار برای پیشبرد طرح های محرومیت زدایی را یاد آور شد.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس دراین نشست  با اشاره به اهمیت متوقف و معکوس شدن روند مهاجرت از روستا به شهر، اجرا و تکمیل طرح‌های عمران روستایی به ویژه در روستاهای هدف را از اولویت‌های مهم این اداره کل دانست.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه سال گذشته طرح بهسازی حدود ١٠٠٠ روستا اجرایی شد، عنوان کرد: در حال حاضر ٢ میلیون و ٦٧٠ هزار مترمربع از روستاهای فارس آسفالت شده است.

او اضافه کرد: در حوزه عمران روستایی توجه ویژه‌ای به روستاهای هدف گردشگری، روستاهای دارای بافت با ارزش و روستاهای شاخص برای کاهش مهاجرت می‌شود؛ چرا که معتقدیم علاوه بر اینکه روستا محل تولید است به افزایش جمعیت هم کمک خواهد کرد و هم از حاشیه نشینی و مهاجرت جلوگیری می‌شود.

حمیدی با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد نرخ فزاینده کاهش جمعیت در روستاها را تعدیل کنیم، خاطرنشان کرد: سال‌های زیادی بنیاد مسکن با طرح هادی روی کالبد روستاها کار کرده اما اکنون طرح منظومه‌های روستایی را در دستور کار دارد. در این طرح بخشی از یک شهرستان مطالعه می‌شود و سپس توانمندی‌های روستاهای آن شهرستان استخراج و یک زنجیره ارزش در روستاها تعریف و با تعریف و عملیاتی شدن پروژه‌های پیشران به اشتغال روستاها کمک می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس ادامه داد: سال گذشته رشد بازنگری طرح‌های هادی در استان را ٥ برابر کردیم و توانستیم مجوز معادل سازی قیر را از هیئت دولت بگیریم و خوشبختانه یک رضایتمندی نسبی در روستاها ایجاد شد. البته طرح هادی ۷۰۰ روستای فارس نیازمند بازنگری است که امیدواریم طی سه سال آینده اجرایی شود.

حمیدی با اشاره به اینکه؛ سالانه حدود ١٥ هزار استعلام در بخش روستایی فارس پاسخ داده می‌شود، این استعلام‌ها را شامل افزایش محدوده، مغایرت‌های طرح هادی، تغییر کاربری و ... دانست و گفت: پنجره واحد زمین اخیرا به مجموعه اقدامات الکترونیک بنیاد مسکن اضافه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با اشاره به اینکه واگذاری زمین به افراد از محل دستور العمل واگذاری زمین انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: سالانه حدود ٤ هزار قطعه زمین روستایی واگذار می‌شود.

مسوول دفتر نمایندگی  ولی‌فقیه در بنیاد مسکن فارس نیز در ادامه این نشست با تقدیر از همراهی حجه السلام و المسلمین حسین روحانی نژاد اضافه کرد: بنیاد مسکن بر اساس فرامین امام و رهبری خدمات خود را یه محرومین و روستاها و مردم کم درامد و قشر آسیب پذیر اختصاص داده است.

نجفی با بیان اینکه حجم گسترده‌ای از فعالیت‌های بنیاد مسکن به شهرهای ٢٥ هزار نفر و روستاها اختصاص دارد، تصریح کرد: بنیادی کار کردن مهمترین رویکرد این مجموعه است و در واقع بنیادی بودن، برند بنیاد مسکن است.

حجه الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد هم در این نشست بر تکریم ارباب‏رجوع و داشتن روی خوش و حسن خلق و آموزش ضمن خدمت منابع انسانی جهت ارائه بهتر خدمات، ایجاد مسیر و بستر و ساختار مناسب توسط مدیران جهت تسهیل ارتقاء شغلی، ایجاد انگیزه در پرسنل و به‌کارگیری مشارکت همکاران توسط مدیران بنیاد مسکن وتشویق های مادی و معنوی برای پرسنل جهت ایجاد انگیزه مضاعف در خدمت رسانی تاکید کرد.

انتهای پیام

موضوع خبر :
  • دیدار
  • مدیر
  • کل
  • بنیاد
  • مسکن
  • استان
  • فارس
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد دیدار مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چیست؟

سوال: