آبادانی روستاها زمینه ساز رشد تولید و کاهش مهاجرت ها است

تاریخ ارسال : 1402/02/24

آبادانی روستاها زمینه ساز رشد تولید و کاهش مهاجرت ها است

 

سفر حضرت حجة الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده   ولی فقیه در بنیاد مسکن  به شهرستان لامرد :

آبادانی روستاها زمینه ساز رشد تولید و کاهش مهاجرت ها است

حجة الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده  ولی فقیه در بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی با سفر به شهرستان لامرد  و دیدار با مسئولین شهرستان  بر لزوم توسعه زیر ساخت های عمران روستایی در این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت : آبادانی روستاها زمینه ساز رشد تولید و کاهش مهاجرت ها است .

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، حجة الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده  ولی فقیه در بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی با همراهی مدیر کل   بنیاد مسکن  فارس، مسوول  دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن  فارس، معاون   پشتیبانی و رئیس  حوزه  حراست بنیاد فارس از زیر ساخت های عمران روستایی لامرد بازدید کرد.

وی با بیان اینکه این بنیاد در راستای اهداف انقلاب اسلامی و برای حمایت از محرومان و مستضعفان شکل گرفته است که تا امروز منشأ خدمات بسیاری بود ادامه داد : بنیاد مسکن  نهادی برخاسته از بطن انقلاب اسلامی است  که اولویت و مأموریت اصلی آن خدمت به محرومان در روستاها بوده است و   امام خمینی (ره) چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دستور تاسیس حساب 100 را دادند و به خوبی به موضوع تأمین مسکن به عنوان یکی از ضرورت‌های زندگی به ویژه برای طبقات متوسط و پایین‌تر تأکید کردند.

حجة الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده  ولی فقیه در بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی با بیان اینکه نیازهای معیشتی و ضروری خانواده‌های ایتام و نیازمندان و به ویژه نیاز به مسکن محرومان با تلا شهای انجام شده  تامین شده است اظهار داشت: امروز چالش پیش روی خانواده‌های ایتام و نیازمندان، تامین و پرداخت ودیعه مسکن و نیازهای اجتماعی است که به فصل جدیدی از برنامه‌ریزی‌ها نیازمند است.

  وی با اشاره به نقش موسسه‌های خیریه و خیران در تامین مسکن نیازمندان  گفت: در برخی مناطق، موسسات خیریه و خیرین خود به تنهایی کمک‌های مردمی را جمع آوری کرده و برای ساخت مسکن نیازمندان اقدام کرده‌اند. این اقدام خوب است اما بهتر است کمک های مردم یدر قالب حساب 100 امام راحل تامین و به مصرف تامین مسکن نیازمندان برسد ، برکات حساب 100 امام راحل از ابتدای انقلاب اسلامی جاری بوده است و همچنان در شهرستان ها شاهدیم که این برکات تداوم دارد.

حجة الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده  ولی فقیه در بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی اضافه کرد : مددجویان با مشکلات زیادی روبرو هستند ولی اشتغال و مسکن مهمترین دغدغه نیازمندان است. یکی از نگرانی های این نهاد مسائل و مشکلات فرهنگی خانواده هاست و ما تلاش می کنیم تا فقر اقتصادی بستری برای فقر فرهنگی نشود از این رو برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی نیز برای این خانواده ها  تدارک دیده شده است.

انتهای پیام /images/news/inner/bmNews-14020224-185523-2JE0C.jpg

 

موضوع خبر :
  • آبادانی
  • روستاها
  • زمینه
  • ساز
  • رشد
  • تولید
  • کاهش
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد آبادانی روستاها زمینه ساز رشد تولید و کاهش مهاجرت ها است چیست؟

سوال: