معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس : رویکردهای محرومیت زدایی و عمران روستایی در مناطق کم برخوردار پرشتاب ادامه دارد

تاریخ ارسال : 1402/08/27

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس : رویکردهای محرومیت زدایی و عمران روستایی در مناطق کم برخوردار پرشتاب ادامه دارد

 

مسعود صف شکن معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس به اتفاق  معاون بازسازی و مسکن روستایی این بنیاد در دیدار با  فرماندار فرمانداری ویژه شهرستان داراب اظهار داشت : رویکردهای محرومیت زدایی و عمران روستایی در مناطق کم برخوردار پرشتاب ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس : صف شکن در این دیدار که  خلیل اقتصادی فرماندار فرمانداری ویژه شهرستان داراب حضور داشت این  شهرستان   را از جمله مناطق مستعد برای توسعه در شرق استان فارس دانست که قابلیت های ویژه در توسعه خدمات دارد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس در ادامه با بیان آماری از توسعه و محرومیت زدایی در استان فارس گفت : دولت   از ابتدای روی کار آمدن ، سیاست محرومیت زدایی از روستاها و مناطق محروم را به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار داده و عزم جدی مدیران  هم بر این است که با توانمندسازی روستاها علاوه بر توقف روند مهاجرت روستائیان به شهرها، زمینه مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را نیز فراهم کند.

وی یاد آور شد : طبق آخرین سرشماری جمعیت روستایی استان فارس، حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر یعنی معادل ۳۰ درصد جمعیت استان و تعداد روستاهای دارای سکنه این استان نیز افزون بر چهار هزار روستا است. شهرستان داراب نیز از جمله مناطقی است که با فراوانی جمعیت روستایی از مناطق اولویت دار در توسعه و محرومیت زدایی است.

صف شکن خاطر با اشاره به معضل حاشیه نشینی در برخی از شهرها  نشان کرد : همین رویکرد موجب شده است که بنیاد مسکن استان فارس  به معضل حاشیه نشینی در حاشیه شهرها و محرومیت در روستاها ورودی جدی تر داشته باشد و با حضور موثر در مناطق روستایی نهضت کار و تلاش و محرومیت زدایی ررا در روستاهای استان فارس کلید زده است.

فرج الله نصیری معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس نیز در این نشست برخی از شاخص های بهسازی و بازسازی مسکن روستایی را تشریح کرد.

همچنین محمد رضا حسن زاده مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با ارائه گزارشی از کارکردهای توسعه روستایی در شهرستان داراب از پرداخت 369فقره تسهیلات طرح ویژه مقاوم سازی و بازسازی مسکن روستایی با همکاری بانکهای عامل بااعتباری بالغ بر73 میلیارد و 800میلیون تومان خبر داد .

اقتصادی فرماندار داراب نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن  پیرامون مسائل حوزه عمران روستایی، و باز سازی مسکن روستایی از جمله  اجرای طرح هادی ، آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی، طرح نهضت ملی مسکن، واگذاری زمین، صدورسند، آسفالت معابر و مقاوم سازی مسکن روستایی با معاونان بنیاد مسکن گفتگو کرد.

  اقتصادی فرماندار فرمانداری ویژه شهرستان داراب  ضمن قدر دانی از خدمات بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان با تاکید بر همکاری و هم افزایی بیشتر مجموعه فرمانداری و بنیاد مسکن در زمینه عمران و آبادانی روستاهای شهرستان ، به بیان دیدگاهها خود و نیازهای شهرستان پرداخت.

وی ، بنیاد مسکن را یکی از نهادهای انقلابی و یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران دانست و خواستار اجرای طرح هادی، بهسازی معابر در روستاها بخصوص روستاهای محروم این شهرستان شد و ابراز امیدواری کرد  با تعامل و همراهی فی مابین، شاهد تحقق اهداف مجموعه بنیاد مسکن در این شهرستان باشیم.

 انتهای پیام

 

موضوع خبر :
  • معاون
  • عمران
  • روستایی
  • بنیاد
  • مسکن
  • فارس
  • :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس : رویکردهای محرومیت زدایی و عمران روستایی در مناطق کم برخوردار پرشتاب ادامه دارد چیست؟

سوال: